Chlorofil

Wiele osób chętnie spędza czas na słońcu. Jeśli będziemy regularnie przebywać w promieniach słońca wyglądamy zdrowiej i lepiej się czujemy. Mało osób jednak wie, że jest również coś takiego jak upłynniona forma światła słonecznego, a więc chlorofil. Jest on bardzo ważny, tak samo cenny jak promienie słoneczne. Zycie bez słońca nie będzie możliwe, ale nie może powstawać również bez chlorofilu.

Chlorofil to płynna energia słoneczna i dlatego regularne spożywanie drinków z jego dodatkiem sprawia, że skóra będzie miała opalony odcień. Spożywanie go w odpowiednio dużych ilościach to właśnie jak kąpiel słoneczne dla naszego organizmu. Cząsteczki chlorofilu różnią się jednym atomem od ludzkiej krwi. Uzdrawiać będzie narządy, oczyszcza je a także niszczy wrogów, którzy żyją w naszym organizmie. Można tutaj mówić o bakteriach chorobotwórczych, grzybach czy komórkach rakowych.

Chlorofil - właściwości

Chlorofil jest dla ludzi bardzo ważny, szczególnie, jeśli nie mają oni odpowiedniej dawki słońca. Szczególnie dla pracowników biur, dużych miast, przemęczonych i zestresowanych. Zielenina cechować się będzie dużą zawartością tlenu w chlorofilu. To także bogactwo składników odżywczych, najbardziej zasadowe pożywienie, jakie znajdziemy na naszej planecie. Jeśli będziemy uzupełniać dietę o takie właśnie składniki będziemy mogli dbać o odpowiedni poziom pH krwi i będziemy mieli dobre zdrowie.

Chlorofil w płynie

W liściach rośliny pod wpływem światła słonecznego będzie się dokonywać proces fotosyntezy, w którym będzie gromadził dwutlenek węgla jaki znajduje się w powietrzu. Chlorofil to pigment, który będzie abosrbował światło słoneczne i potem przemienia się w energię chemiczną. W wyniku rozbicia cząsteczek wody i połączenia z atomami wodoru, tlenu z węglem tworzą się węglowodany. Wszystko to odbywa się przy obecności chlorofilu. Spożywanie tego składnika w dużych ilościach będzie sprawiać, że będzie dochodziło do oczyszczenia organizmu. W ten sposób oczyszcza się krew, limfa a także płyny wewnątrzkomórkowe.

Jeśli będziemy mieli wykonane oczyszczenie organizmu to i układ trawienia będzie lepiej funkcjonował a do tego będziemy mieli więcej energii oraz wigoru. Żadne choroby nie będą się rozwijać w oczyszczonym i odżywionym organizmie. Jeśli natomiast tkanki będą otłuszczone, osłabione to bez wątpienia będzie problem z zachowaniem odpowiedniego zdrowia. Z zielonych warzyw do organizmu dostarczymy cenne witaminy, enzymy oraz liczne minerały.