Dlaczego dochodzi do zakwaszenia organizmu?

Jakie są przyczyny zakwaszenia organizmu?

Przyczyn tych jest co najmniej kilka. Każda z nich zaburza bilans kwasowy w naszym organizmie. Organizm nie jest w stanie zneutralizować nadmiernej ilości kwasów, są więc one odkładane w każdej komórce. Z czasem nadmiar kwasów nagromadzonych w komórkach organizmu trwale je uszkadza. Za nadmiar kwasów w organizmie winę ponosimy sami. Większość z nas prowadzi bowiem niezdrowy tryb życia. Zbyt często sięgamy po używki – papierosy, czarną herbatę, kawę, alkohol. Nadużywamy leków przeciwbólowych, stosujemy diety odchudzające – to także prowadzi do zakwaszenia organizmu.

Co może świadczyć, że doszło do zakwaszenia?

Bardzo silne objawy pojawiają się już we wczesnym stadium zakwaszenia organizmu. Częste bóle głowy, wysypka na tle alergicznym, chore zatoki, powracające przeziębienia – to wszystko świadczy o zakwaszeniu organizmu ( http://prodeacid.pl/odkwaszanie ). Nadmiar kwasów osłabia organizm, dlatego też układ odpornościowy pracuje mniej sprawnie. Wirusy, zarazki i bakterie łatwiej więc wnikają w głąb naszego organizmu. Zakwaszenie organizmu wpływa także niekorzystnie na nasz wygląd. Skóra jest matowa i wysuszona, zaczynają wypadać włosy, paznokcie stają się kruche i łamliwe.

Zaburzenia snu

W zakwaszonym organizmie o wiele łatwiej może dojść do rozwoju cukrzycy. Większość osób, u których doszło do zakwaszenia uskarża się także na ciągłe uczucie zmęczenia, brak koncentracji, zaburzenia snu, ogólne osłabienie, zaparcia. Czasem pojawiają się także stany depresyjne. Nadmierna ilość kwasów zmusza żołądek do zwiększenia produkcji soków żołądkowych, w efekcie może sprzyjać wystąpieniu otyłości.

Jak możemy zapobiec zakwaszeniu organizmu?

Aby zdiagnozować zakwaszenie organizmu wystarczy wykonać badanie pH moczu. Diagnoza oznacza, że musimy zmienić swój styl żywienia i tryb życia. Należy także stwierdzić, co jest przyczyną zakwaszenia. Poznając przyczyną, będziemy mogli usunąć ją ze swojego życia. Na rynku jest cała gama produktów, które neutralizując kwasy przywracają równowagę kwasowo-zasadową w organizmie. Ale same suplementy diety są niewystarczające. Niezbędne jest także prawidłowe nawadnianie organizmu.

Odpowiednia ilość wypijanej każdego dnia wody pomoże nam pozbyć się toksycznych produktów przemiany materii. Równowagę kwasowo-zasadową pomoże nam przywrócić także dieta, która będzie zawierała duże ilości warzyw i owoców. Postarajmy się także ograniczyć ilość spożywanych tłuszczy i słodyczy, ograniczmy (a najlepiej w ogóle zrezygnujmy) z używek. Bądźmy bardziej aktywni fizycznie.