Jak nam szkodzi zakwaszenie organizmu?

Jeśli chcemy, by nasz organizm odpowiednio pracował potrzebna będzie mu równowaga kwasowo – zasadowa. Optymalne pH wynosi 7,35-7,45. Na ten poziom wpływają wszystkie procesy, które będą zachodzić w naszym ciele. To one będą warunkować w jakiej formie jest nasz organizm i jak będziemy się czuli. Mają na to wpływ czynniki różne, w tym między innymi funkcjonowanie narządów wewnętrznych oraz pożywienie, które ma odczyn zasadowy. Szczególnie takie, które daje dużo magnezu, potasu i wapnia.

Czym grozi zakwaszenie organizmu?

Zakwaszenie będzie groźne dla całego naszego organizmu i wpływa niekorzystnie na procesy, które w nim zachodzą. (http://prodeacid.pl/opinie-naukowe-i-sklad-kapsulki) Otwiera drogę dla bakterii, wirusów oraz grzybów i droższy, które żywią się naszym pożywieniem. Zakwaszenie powodować może wiele różnych chorób, w tym między innymi takie problemy jak cukrzyca, nadciśnienie, reumatyzm czy miażdżyca. Często będą się pojawiać przy zakwaszeniu poważne dolegliwości ze strony układu pokarmowego takie jak zły zapach z ust. Napady wilczego głodu, duży apetyty na słodkości. Wpływa to również na nasze zmęczenie, zmiany nastrojów oraz pojawiające się stany depresyjne czy też zaburzenia snu. Mogą się także pojawiać dość często zaparcia. Konsekwencje z jakimi trzeba się liczyć to problemy z cerą czy trądzik.

Nadmiar kwasów

Co należy zrobić, by przywrócić równowagę w organizmie?

Najważniejsze będzie dbanie o dietę oraz odpowiednią ilość wysiłku fizycznego. Posiłki powinno się jeść o stałych porach a jedzenie trzeba dobrze przegryzać. Należy ograniczyć spożywanie soli i wszelkich używek. Niezbędny będzie również wysiłek fizyczny najlepiej taki na świeżym powietrzu. Dieta musi być nisko tłuszczowa z niewielką ilością cukrów a produkty jak najmniej przetworzone najlepiej bez ulepszaczy czy konserwantów. Bardzo ważne jest spożywanie ponad 2 litrów wody dziennie.

Jakie produkty są polecane w walce z zakwaszaniem organizmu?

Przede wszystkim cenne są dla nas warzywa i owoce. Oliwa z oliwek czy zielona herbata również może dobrze na nas działać. Oczywiście trzeba myśleć o naturalnych sokach. Dobrej jakości żywność o charakterze kwasowym również będzie ważna, ale nie można przesadzać z nią. Nie ma sensu również decydować się wyłącznie na taką żywność, jednak większość musi być przede wszystkim związana z zasadotwórczością. To właśnie dzięki temu nasz organizm będzie lepiej funkcjonował. Dlatego warto o swoją dietę zadbać, ponieważ właśnie dzięki temu można liczyć na to, że organizm będzie w końcu lepiej pracował a co najważniejsze to my będziemy się lepiej czuć.