Objawy zakwaszenia organizmu.

Zakwaszenie organizmu ma swoją oficjalna nazwę w medycynie, a mianowicie jest to wasica, jednak znacznie częściej jest używana potoczna nazwa tej przypadłości. Jeśli dochodzi do zakwaszenia organizmu, to zaburzona zostaje cala gospodarka kwasowo – zasadowa w organizmie, co doprowadza do spadku ph krwi, nawet do bardzo niskiego poziomu, oscylującego na pograniczu 7-8 dopuszczalnej normy.

Co wpływa i powoduje zakwaszenie organizmu?

Przede wszystkim niezdrowa dieta oraz mała aktywność ruchowa, co skutkuje pojawieniem się wielu schorzeń doprowadzających organizm do coraz gorszego stanu, a niekiedy nawet śmierci.

Kiedy podjąć się leczenia i jak rozpoznać objawy zakwaszenia organizmu?

W naszym organizmie od zawsze panuje delikatna destabilizacja równowagi kwasowo – zasadowej, co spowodowane jest nasza dietą. Małe, krótkotrwałe odchylenia od normy w jedną czy druga stronę nie stanowią zagrożenia, lecz długo się utrzymujący stan zakwaszenia to już poważny problem ( http://prodeacid.pl/odkwaszanie ). Wszystkie główne procesy zachodzące w organizmie zostają zakłócone, nasze ciało popada w stan znużenia i letargu, cały czas czujemy się zmęczeni i senni, brak nam apetytu, cera szarzeje, cierpimy na zawroty i bóle głowy. Niekiedy są to objawy przemęczenia organizmu, jednak jeśli nie wykonujemy ciężkiej pracy, takie objawy mogą stanowić poważny sygnał organizmu, że dzieje się coś niedobrego.

Ból stawów

Jeśli w organizmie dochodzi do zakwaszenia, ma to bezpośredni wpływ na układ nerwowy, odpornościowy, trawienny i naczyniowo –sercowy. Pojawiają się bóle stawów, zgaga, wzdęcia, wypadanie włosów, problemy ze skórą i paznokciami. Poważnie zakłócony zostaje także proces trawienny, więc bardzo ciężko jest zrzucić dodatkowe kilogramy, a do tego czujemy się bardzo ociężali. W sytuacji kiedy zakwaszenie organizmu utrzymuje się bardzo długo, organizm stara się walczyć i uruchamia procesy mające na celu przywrócenie równowagi. Dzieje się to kosztem uwalniania wapna z kości, co z kolei osłabia cały układ kostny i może mieć wpływ na złamania oraz osteoporozę.

Uszkodzeniu mogą tez ulec nerki, które muszą wykonać dużo większa pracę wydalając zwiększoną ilość kwaśnych czynników z organizmu. Jak widać zakwaszenie organizmu prowadzi do uszkodzenia wszystkich najważniejszych organów, więc w przypadku powyższych objawów czas zweryfikować dietę oraz zwiększyć aktywność fizyczną.