Pozytywne działanie soku aloesowego – dlaczego warto go pić?

Sok z aloesu

Sok z aloesu ma bardzo dobre właściwości nawilżające. Aloes dział nie tylko nawilżająco na skórę, ale ma także bardzo dobre właściwości nawadniające cały organizm. Zawiera mnóstwo przeciwutleniaczy, czyli substancji przeciwdziałających starzeniu, więc działa pozytywnie na wielu polach odnośnie poprawy funkcjonowania i działania organizmu ludzkiego. Wprowadzając w codzienną dietę sok z aloesu, fundujemy sobie nawilżenie całego ciała, regenerację komórek i dbałość o skórę, co skutkuje większa jędrnością i elastycznością skóry. Bogate źródło witamin. W soku z aloesu znajduje się też bogactwo witamin i minerałów ( http://duoaloes.pl/czym-jest-aloes ). Ciężko znaleźć inna roślinę która miałaby porównywalną ilość tych cennych składników odżywczych. Wśród witamin można znaleźć witaminę A, C, E, witaminy z grupy B oraz kwas foliowy, wapń, selen, żelazo, potas i sód. Właściwości oczyszczające. Aloes jest tez doskonałym „wymiataczem” wszystkich niebezpiecznych toksyn jakie mogą znajdować się w naszym organizmie. Stan skóry człowieka to znakomite odbicie tego co się dzieje w środku, jeśli mamy problemy z czymkolwiek, to pierwsze sygnały ostrzegawcze pojawią się właśnie na skórze.

Pijąc sok z aloesu poprawiamy proces trawienia i zapewniamy sobie naturalna broń przeciwko toksycznym substancjom jakie mogą gromadzić się w komórkach. Sok z aloesu wchłania i ułatwia wydalanie toksyn.

Poprawa procesu trawienia

Jeśli ktoś cierpi na problemy z układem pokarmowym, to bardzo wskazane jest aby sięgnął po sok z aloesu. Aloes wspomaga ochronę żołądka i znacznie łagodzi wszystkie podrażnienia jakie mogą się pojawić. Jest naturalnym lekarstwem na schorzenia takie jak wrzody, zespół jelita drażliwego czy refluks. Sok z aloesem pozwala tez pozbyć się pasożytów z układu pokarmowego.

Witaminy w aloesie

Równowaga kwasowo – zasadowa

W naszym organizmie bardzo ważna jest równowaga kwasowo – zasadowa, która bardzo łatwo naruszyć poprzez niewłaściwą dietę, brak aktywności fizycznej czy nałogi takie jak papierosy i alkohol. Sok z aloesu pomaga w alkalizowaniu organizmu, więc tym samym zwalcza szkodliwe działanie odczynu kwasowego. Poprzez przywrócenie równowagi, przywracamy tez prawidłowe działanie organizmu i jego naturalne bariery ochronne przed wirusami i innymi tego typu zagrożeniami.

Łagodzi i zwalcza stany zapalne

Każdy stan zapalny w organizmie jest bardzo niebezpieczny. Może być spowodowany wieloma czynnikami, na które nie zawsze mamy wpływ, ale zawsze odczuwamy jego skutki w postaci różnorodnych bóli i podwyższonej temperatury. W takich sytuacjach warto sięgnąć po sok z aloesu, który złagodzi bóle i inne niepożądane skutki stanów zapalnych.