Aloes do picia. Jak zrobić sok i nalewkę z aloesu?

Przepis na sok z aloesu czy nalewkę zaczyna się tak samo musimy mieć do niego świeże liście aloesu. Przydatny będzie miód, jeśli chcemy sok przechowywać dłuższy okres czasu albo sok z cytrusów do maksymalnie tygodniowego przechowywania. Do nalewki oczywiście dodatkowo będziemy również musieli mieć alkohol. Wykorzystywany może być różny alkohol oczywiście wino, spirytus albo wódka.

Liście aloesu na sok lub nalewkę

Liście do przetworów muszą mieć przynajmniej dwa lata, ale nie więcej niż pięć. Gdy na roślinę się decydujemy musimy poznać jej wiek, jeśli będziemy ją rozmnażać każda sadzonkę trzeba opisać z informacją o tym, kiedy była wsadzona. Ogrodnicy polecają nam kupowanie rośliny, która ma 30 cm, ponieważ top znak, że liście nadają się już do wykorzystywania.

Trzeba również sprawdzą czy ma boczne pędy. Podlewa się roślinę umiarkowanie raz czy dwa razy w tygodniu, by nie doprowadzić do gnicia korzeni. Jeśli przygotowujemy coś z takiej rośliny to dwa tygodnie przed zbiorem liści przestajemy ją podlewać. Gdy już liście będziemy mieli ścięte umieszczamy je na dobę w lodówce. Schłodzenie sprawi, że roślina lepiej odda swoje aktywne składniki. W ten sposób przygotowany produkt będzie miał lepsze właściwości zdrowotne.

Soki z aloesem

Aloes z cytrusami

Liście na dobę wkładamy do lodówki. Po tym czasie drążymy miąższ, umieszczamy w garnku z sokiem cytrusowym i wszystko miksujemy, potem przelewamy do butelki z ciemnego szkła. Przechowywać można tak sok mniej więcej przez tydzień

Sok z aloesu z miodem

Obcięte liście mrozimy. Potem kroimy i miksujemy albo wkładamy do wirówki. Sok miksowany przecieramy przez sito. Do soku dodajemy miód. Sok przechowywać można dłużej, każdego dnia spożywać po 2-3 łyżeczki.

Przepisy na nalewkę z aloesu

Nalewka wzmacniająca przygotowywana z liście z dodatkiem wina w proporcji jeden do jednego. Nalewkę taką możemy spożywać każdego dnia po mały kieliszku. Przygotować można również nalewkę na problemy trawienne, która ma w składzie liście, miód oraz spirytus. Jest to sposób na to, by poprawić pracę organizmu i wznieś ją na nieco wyższy poziom. W dłuższej perspektywę jest to szansa na lepsze samopoczucie, jeśli przez dłuższy okres czasu będziemy taką nalewkę przyjmować.