Kiedy stosować aloes, a kiedy z niego rezygnować?

Substancje, które możemy spotkać w liściach aloesu, znane są z tego, że posiadają szereg właściwości prozdrowotnych. Nie tylko leczą trądzik, ale również okazują się nieocenione, gdy chcemy uporać się ze skutkami opalania zwłaszcza, jeśli mamy świadomość tego, że przesadziliśmy z jego intensywnością. Nie bez znaczenia jest i to, że są cennym źródłem witamin oraz mikro- i makroelementów. Oczywiście, aloes to naturalny lek ( http://duoaloes.pl/czym-jest-aloes ), nie można jednak zapominać o tym, że jego stosowanie nie zawsze przynosi jednakowo satysfakcjonujące rezultaty. Okresami newralgicznymi pozostają w tym kontekście ciąża oraz czas, w którym dziecko jest karmione piersią.

Moc zielonych liści

Liście aloesu charakteryzują się tym, że wydzielają sok, który potrafi pozytywnie zaskakiwać typowymi dla siebie właściwościami. Na pierwszy plan wysuwa się to, że może on wpływać korzystnie na wygląd naszej skóry łagodząc skutki poparzeń słonecznych, przyspieszając proces gojenia się ran, lecząc trądzik, działając antybakteryjnie i przeciwzapalnie, walcząc skutecznie z chorobami dziąseł oraz tymi, które stanowią zagrożenie dla jamy ustnej, a także poprawiając elastyczność skóry.

Wpływ aloesu na skóre

Wysoko ceni się też jego właściwości, gdy jest on przyjmowany doustnie, ma bowiem wówczas działanie przeczyszczające obniżając jednocześnie stężenie cukru we krwi. Może być też postrzegany jako cenne źródło kwasów tłuszczowych, witamin, wapnia, cynku, magnezu, potasu, selenu i chromu. Nie bez znaczenia jest i to, że sok z aloesu jest cennym wsparciem dla tych osób, które myślą o oczyszczeniu organizmu, poprawie odporności, a także o przyspieszeniu tempa, w jakim dochodzi do przemiany materii.

Zastosowanie aloesu

Aloes może być stosowany na wiele sposobów, poleca się przy tym zarówno jego stosowanie zewnętrznie, jak i zewnętrznie. Jeśli roślina jest hodowana przez nas w doniczce, bez większego problemu samodzielnie możemy przygotować z niej nie tylko nalewkę, ale nawet wino aloesowe. Z kolei świeże liście sprawdzają się znakomicie między innymi wówczas, gdy chcemy przemywać skórę z ich wykorzystaniem, można je też docenić przygotowując maseczkę. Apteki są nam w stanie zaoferować zarówno sok, jak i żel z aloesu, a nawet aloes w kapsułkach.

Popularnym składnikiem wielu kosmetyków jest tez wyciąg z aloesu, nie powinniśmy więc być zaskoczeni odkrywając jego obecność w kremach, balsamach, szamponach, kosmetykach do kąpieli, a nawet w pastach do zębów. Nie wolno nam jednak zapomnieć o tym, że z kuracją aloesową warto wstrzymać się tak w okresie ciąży, jak i w czasie karmienia piersią, aloes zawiera bowiem estrogeny – żeńskie hormony płciowe.